Вторник, 30 Май 2023

Вторник, 29 Септември 2020 12:39

Румен Радев: Ще внеса моите предложения за промени в Конституцията след избори

Никога не съм снемал подкрепата си от г-жа Нинова, заяви президентът.

Моите критики са към тези, които ни управляват неефективно. Не се меся в делата на никоя партия, но и не допускам някой да се меси в моите дела. България е вече в криза - политическа, здравна, икономическа, но най-голяма е управленската. Управлението ежедневно ни тласка към безпътицата. Това заяви президентът Румен Радев след посещението си в БАН днес.

Според държавния глава България пропада и става негативен герои в световното медийно пространство, губи легитимност във вече всички международни институции. На това трябва да се сложи край. Край с честни предсрочни избори, заяви президентът и подчерта, че е необходим дебат за нов обществен договор.

По повод конституционните промени на управляващите, президентът каза: ГЕРБ внесе недоносче, подигравка. Аз избрах другия път - първо разговори с академичната общност за идентифициране на проблемите, разговор с неправителствени организации и граждани, разговори с експерти, с всички институции и на следващ етап разговори с партии. Стигнахме друг етап на обществено развитие поради протестите и поради пълното изчерпване на лимита на доверие в този парламент. Аз не виждам основание да внасям моите предложения за промени в Конституцията, ще ги внеса когато българският парламент придобие отново легитимност, тоест след избори, заяви президентът.

Никога не съм снемал своята подкрепа от г-жа Нинова и продължавам да я подкрепям, каза президентът и добави, че без силна, обединена и конструктивна опозиция всяка демокрация залинява.

Политическият дневен ред е толкова наситен, че не може да си позволим да го разпиляваме с каквито и да е кадрови въпроси, коментира Радев по повод освобождаването на Калоян Методиев от длъжността началник на кабинета му.

В президентството няма как да има различия, всеки един допринася за реализацията на моята политика, заяви Радев. 

източник: Дума

 

Медия

Свързани статии (по етикет)

Оставете коментар

Конзола за дебъг на Joomla!

Сесия

Информация за профила

Използвана памет

Заявки към базата данни